Dino

Jag är en nyfiken kille som är väldigt stolt över att jag lärt mig hoppa upp på bordet. När jourhemsmatte äter sin mat hoppar jag ibland upp och nosar på maten. Är jag extra sugen tar jag mig till och med ett smakprov.

Jag kommer gärna fram och hälsar och vill se vad människorna runt mig gör. Då får du gärna kela med mig också! Utöver det tycker jag väldigt mycket om att leka med mina syskon. Vi springer runt och busar intensivt, och när vi blir trötta lägger vi oss och sover tillsammans.

Tror du att Dino är katten för dig? Skicka då in din intresseanmälan! Kattungar yngre än 6 månader adopteras inte ut ensamma utan tillsammans med syskon, mamma eller en snäll, lekfull kattkompis som redan finns i hemmet. Som alla våra katter är de chippade, fullvaccinerade och kastrerade. De levereras besiktigade.

Kan bo med barn: Ja
Kan bo med hund: Vet ej
Kan bo med katt: Ja
Inne- eller utekatt: Innekatt som eventuellt vill gå ut senare
Personlighet: Nyfiken, kontaktsökande och lekfull
Kastrerad: Ja
Vaccinerad: Ja
ID-märkt: Ja med chip
Försäkrad: Ja (olycksfall och veterinärvård upp till 40 000 kr)
Adoptionsavgift: 2950 kr

*Klicka på respektive bild för att se den i större format, bilden öppnas då i en ny flik!

Lena27 oktober, 2025 DaVinci29 september, 2025 Dijon17 september, 2025 Donna10 september, 2025 Mira4 september, 2025