Loppis 28 mars & ny Facebookgrupp för loppisen

Nu öppnar vi dörrarna till årets första loppis som ligger vid vårt katthem i Löt, Strängnäs. Här kan du strosa runt, göra fina fynd och bidra till att hjälpa fler hemlösa katter. Nu har vi också startat en egen Facebookgrupp om vår loppis där vi postar mer om vad som finns och händer i butiken just nu. Passa gärna på att kika in där!

På vår loppis finns det något för hela familjen. Här hittar du allt från nostalgiska retroprylar till leksaker, pussel, spel, glas, porslin, tavlor, verktyg, lampor med mera. Allt vi säljer har blivit skänkt till oss och varje krona vi får in går direkt till vårt arbete för hemlösa katter. När du handlar hos oss hjälper du till att bekosta mat, veterinärvård, mediciner och allt nödvändigt som krävs för att katterna ska ha det bra under sin tid hos oss.

Observera att katthemmet inte har öppet denna dag, utan det är endast loppisen som är öppen då. För den som är intresserad av fåglar och natur kan vi även tipsa om Gorsingeholms naturreservat som ligger i närheten av katthemmet.

Varmt välkommen till oss den
28/3 kl 12.00-14.00
i Löt, Strängnäs!